Menu
Temat projektu
"Szanowanie różnic i docenianie podobieństw" realizowany w Zespole Szkół Energetycznych w Lublinie

Po wielu zabiegach i staraniach, w listopadzie 2007 roku, nasza szkoła oficjalnie przyłączyła się do realizacji szkolnego projektu w programie Comenius, który jest jedenym z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme).

Nasze działania rozpoczeliśmy od znalezienia partnerów na forum Comeniusa w Internecie. Zdecydowaliśmy się na wielokulturowy temat „Szanowanie różnic i docenianie podobieństw, który zaproponowała szkoła z Rumunii. Wniosek na Szkolny Projekt Comenius przygotowały Monika Włodarczyk- szkolny koordynator projektu oraz Anna Smolińska . Złożyliśmy go w Agencji Narodowej w marcu 2007 r., a na odpowiedź czekaliśmy aż do 29 pażdziernika 2007. Na szczęście projekt uzyskał opinię pozytywną na arenie międzynarodowej , a my otrzymaliśmy zgodę od Agencji Narodowej na jego realizację, wspólnie z naszymi zagranicznymi partnerami. Jest to duży dla nas zaszczyt, gdyż projekty wielu szkół w kraju i za granicą, zostały odrzucone.

Partnerami naszej szkoły są:
Grup Scolar Industrial - CAVNIC - RUMUNIA - Szkoła koordynująca
Süleyman Nazif Anatolian High School - AVCILAR-TURCJA
Les Haberges Lycee - VESOUL - FRANCJA
Auno Šanciu Vidurine Mokykla - KAUNAS - LITWA
Ludzas Pilsetas Gimnazja - LATGALE - ŁOTWA

W okresie 2 lat (bo tyle trwa realizacja projektu) uczniowie będą uczestniczyć w różnych zajęciach pod kierunkiem swoich nauczycieli. Gromadzić będą ciekawe materiały o swoim kraju z różnych dziedzin i wytworzą produkty, które będą wymieniane pomiędzy partnerami np. : foldery o swojej szkole, kraju i środowisku społecznym, prezentacje o tradycjach i obrzędach, mini książki kucharskie z przepisami tradycyjnych, narodowych potraw itp.
Autorzy: Marcin Łapa & Tomasz Mitura. Opieka merytoryczna: Anna Smolińska i Piotr Kurant.