Kandydat do ZSEn

Serdecznie Witamy Kandydatów

Witam na stronie Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Wybór szkoły ponadpodstawowej to poważna,  ale jednocześnie bardzo emocjonująca decyzja. Wiele elementów składa się na to, żeby pobyt w szkole był wartościowym doświadczeniem:  tematyka zajęć, wyposażenie, oferowane wsparcie edukacyjno – wychowawcze, zajęcia pozalekcyjne oraz możliwości, jakie będziesz miał po ukończeniu nauki. My wiemy, jak ważne są te wszystkie aspekty  i stale  udoskonalamy  naszą szkołę tak, aby zapewnić  dostęp do jak najlepszego nauczania i sprzętu, a tym samym pomóc naszym uczniom osiągnąć sukces w przyszłości.
Chciałabym,  aby czas spędzony w Zespole Szkól Energetycznych w Lublinie był dla Was przyjemnością , abyście zdobyli doskonałe kwalifikacje i odnosili sukcesy w jednej z 5 dziedzin, którą sobie wybierzecie czy będzie to praca zawodowa, czy też studia na wyższej uczelni.
Dziękuję Wam  za  czas  poświęcony  na zapoznanie się z  ofertą  ZSEn . Zapraszam do odwiedzin w trakcie Dnia Otwartego, sprawdzania naszej strony internetowej  lub  osobistego kontaktu w sekretariacie szkoły w  celu uzyskania dodatkowych informacji.
Życzę powodzenia w realizacji Waszych planów i mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się w „Energetyku” przy ul. Długiej 6 w Lublinie.

Dyrektor ZSE w Lublinie mgr inż. Anna Smolińska
Dyrektor ZSE w Lublinie mgr inż. Anna Smolińska

10 powodów, dla których warto wybrać Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego  w Lublinie:

 1. Jesteśmy jedyną szkołą ponadpodstawową, która kształci techników elektryków.
 2. Wykorzystujemy środki finansowe z UE na doposażenie naszej placówki w najwyższej jakości sprzęt techniczny.
 3. Wykwalifikowana kadra ma dużo doświadczenia branżowego, dzięki czemu zdobędziesz umiejętności, których oczekują pracodawcy. Nauczyciele podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem na temat stanowisk pracy. Wyposażą Cię w praktyczne  porady i wskazówki, abyś mógł  skorzystać jak najwięcej z każdych zajęć w szkole.
 4. Jeśli zaangażujesz się w przygotowania do egzaminów zewnętrznych, możesz kontynuować naukę na wyższej uczelni lub podjąć pracę zawodową. Szkoła pomoże Ci w osiągnięciu zamierzonego celu.
 5. Podejmując naukę w ZSEn, masz gwarancje  zdobycia umiejętności potrzebnych do wejścia na rynek pracy. Współpracujemy z pracodawcami, więc uczymy  tego co jest potrzebne, abyś po ukończeniu szkoły mógł uzyskać satysfakcjonującą pracę.
 6. Nasza zaangażowana kadra zapewni Ci wsparcie w trudnościach edukacyjnych, bytowych czy też problemach osobistych.
 7. Szkoła to nie tylko nauka, ale także miłe spędzanie czasu i pomoc innym. Możesz uczestniczyć w różnych imprezach pozalekcyjnych, sportowych lub zapisać się do kół zainteresowań
 8. Naszym priorytetem jest twoje  bezpieczeństwo, zdrowie i dobre samopoczucie. Wszyscy są u nas mile widziani, niezależnie od środowiska z  którego pochodzą czy wcześniejszych doświadczeń .
 9. Naukę w naszej szkole możesz uzupełnić o certyfikaty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i umiejętności, np.: ECDL, CISCO, uprawnienia SEP.
 10. Mamy świetną lokalizację, nasza placówka jest położona blisko centrum miasta i posiada bardzo dobre połączenia komunikacyjne.

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024

 1. Technikum Energetyczno – Informatyczne
 2. Branżowa Szkoła Elektryczna I stopnia
Skip to content